ניהול הבטיחות
בעבודה
צור קשר
מאמרים
פרוייקטים
גלריות
דפי מידע לממונה
הדרכות
פרופיל
ראשי
מיומנות תקשורת בטיחותית

מאת: בני סלוטקי, יועץ ארגוני

הנושא: קצרים בתקשורת בנושאי בטיחות בין עובדים למנהלים. המנהלים מרגישים שהעובדים נתקלים בבעיות בטיחות, ולא מדווחים עליהן למנהלים שלהם.
הבעיה: עובדים נתקלים ביום-יום בתקלות בטיחות, ולא מרגישים נוח לפנות למנהלים כדי שיטפלו בתקלות.
הפתרון: ליזום כל הזמן שיחות בנושאי בטיחות, ולא להמתין שהעובדים יפנו אליך.

מנהל עבודה: אני לא מבין למה בוועדת הבטיחות המפעלית העובדים צריכים להעלות כל מיני מפגעי בטיחות. כל הבעיות האלה צריכות להיפתר במקום, ואסור לחכות לוועדת הבטיחות המפעלית שמתקיימת במקרה הטוב פעם בחודש. למה המפעילים לא פונים אלי ואל מנהל המשמרת עם הבעיות? כשאני שולח מפעיל לבצע עבודה, הוא אף פעם לא ייגש אליי וידווח לי שהוא נתקל במוט בולט, או בברז עם גישה לא נוחה. אני שומע על הדברים האלה רק בישיבות, ובמקום לדבר איתי ישירות, מחכים לוועדת הבטיחות!
למנהל העבודה הבטיחות היא נושא קריטי. הוא יודע שכל תקלת בטיחות במתקן עשויה להוביל לפגיעת עובד, והוא מעוניין למנוע פגיעות מכל הסיבות הברורות. גם העובדים לא רוצים להיפגע, ולא רוצים לעבוד בסביבה לא בטיחותית. אז למה יש קצר בתקשורת בנושאי בטיחות?
עבודה בטיחותית היא לא מאפיין טבעי של בני האדם. העובדים מטבעם מעוניינים לבצע את העבודה במהירות, לא רוצים לעכב את העבודה, ולהיתפס כעצלנים או מעוררי בעיות.
שאנחנו נוסעים בכביש ונתקלים במפגע, אנחנו בדר"כ מתעלמים או עוקפים אותו. כמה באמת מתקשרים לדווח לרשויות על המפגע? אנחנו רואים את המפגע כבעיה של מישהו אחר, ולא לוקחים אחריות על השטח הציבורי. אנחנו רק רוצים להיכנס למכונית, ולהגיע הביתה כמה שיותר מהר. ההתנהגות הבטיחותית היא לא הנושא שנמצא בראש מעיינינו, ולכן חייבת להיות התערבות חיצונית שתגרום לנו לשנות את ההתנהגות (כגון פיקוח משטרתי, תשדירים ברדיו, או נוסעים ברכב שיעירו לנו).
אותו מנהל עבודה שמרגיש שהעובדים לא פונים אליו בבעיות בטיחות, לא מאמין שהעובדים מפחדים ממנו, או שהם חושבים שהבטיחות לא חשובה לו. גם העובדים בטוחים שהבטיחות חשובה למנהל שלהם. איך פותרים את הבעיה?
הפתרון נעוץ במיומנות התקשורת של המנהל. המנהל צריך ליזום כל הזמן שיחות עם העובדים בנושאי בטיחות, לפנות אל כל עובד ולהתעניין בנושאי בטיחות המטרידים אותו, ליזום שיחות צוות בנושאי בטיחות, ולקבל באופן שוטף דיווחים מאחראי המשמרות על הפעילות בנושאי הבטיחות. אפשר גם להתחיל כל משמרת בדיון על נושא בטיחות, ולהעביר את כל הנושאים להנהלת המפעל.
מיומנות התקשורת הבין אישית של המנהלים משפיעה גם התנהלות הישיבות והשיחות הקבוצתיות. עובדים שהעלו בעיות ונתקלו בתגובות מרתיעות, יפסיקו להעלות בעיות. חשוב שכל עובד יקבל הזדמנות להתבטא באופן חופשי, יקבל תשובות מלאות לכל בעיה או שאלה שהוא מעלה, ויקבל כל הזמן חיזוקים על כך שהוא מעלה לדיון נושאים חשובים.
סגנון הניהול ומיומנויות התקשורת הבין אישית של מנהלים בכל הדרגים משפיעים מאוד על ההתנהגות הבטיחותית של העובדים. המנהלים צריכים לשאול את עצמם איזה סגנון ניהול יש להם, והאם סגנון הניהול מעודד פתיחות והקשבה לבעיות שהעובדים רוצים להעלות.

בני סלוטקי:
נייד: 052-5553821
משרד: 08-6504901
benny@sya-group.com

קבוצת שיא:
משרד: 08-6900077, 08-6469469
פקס: 08-6467373
office@sya-group.com
www.safety-project.com

חזרה לעמוד קודם
ראשי
חוקים ותקנות
פורום בטיחות
חקירת תאונות
חידושים
אתרי בטיחות
ספקים
הורדת קבצים
צור קשר
מספר הכניסות שהיו באתר 175745 כל הזכויות שמורות ©האתר נבנה על ידי אפריקום מערכות