ניהול הבטיחות
בעבודה
צור קשר
מאמרים
פרוייקטים
גלריות
דפי מידע לממונה
הדרכות
פרופיל
ראשי
אלף מבנים בסכנת קריסה מרעידת אדמה

מאת: nfc

כל המבנים משנת 1974 ומטה, בעלי 3 קומות ומעלה נמצאים בסיכון ברעידת אדמה השר פינס: "יש לשריין מיליארד ש"ח לצורך חיזוקם של בתי הספר" אלף מבנים נתונים בסכנת קריסה במקרה של רעידת אדמה בישראל בשל בנייתם לפי התקן הישן. נתון זה עלה הבוקר (יום ד', 7.9.05) במסגרת ישיבת ועדת שרים להערכות לרעידות אדמה שהתקיימה בראשותו של השר בנימין (פואד) בן-אליעזר, שר התשתיות.

רק הבוקר, כאילו במכוון, במקביל לישיבת הוועדה, הורגשה רעידת אדמה קלה בדרגה של 3.7 בסולם ריכטר באזור בקעת הירדן, סמוך ליישוב ארגמן ואף באזור תל אביב. לא דווח על נזק או על נפגעים.

נתונים קשים נוספים לגבי מצבה של מדינת ישראל במקרה של רעידת אדמה עלו בוועדה. מהנתונים עולה, כי כל המבנים משנת 1974 ומטה, בעלי 3 קומות ומעלה נמצאים תחת הסיכון הגבוה ביותר.

השר בן-אליעזר, אמר בוועדה: "בשנת 1999 מייד לאחר האסון בטורקיה, פעלתי להקמת ועדת היגוי לטיפול בנושא רעידות האדמה. האסונות שהתרחשו בעולם השנה, ובכלל זה אסון הצונאמי בדרום מזרח אסיה וסופת ההוריקן בניו-אורלינס, הם עדות נוספת לאחריותה של המדינה כלפי אזרחיה להיערך מבעוד מועד לאסונות שונים העלולים לפקוד אותה.

כדי להיערך לאסונות אלו ישנה חשיבות רבה בהקפדה על בניה של מבנים ותשתיות על-פי תוכנית המתאר הארצית (תמ"א-38) ובמקביל לחזק מבנים שבבעלותה ובראש ובראשונה מוסדות חינוך ומוסדות בריאות. למרות שהממשלה כבר החליטה שנושא זה הוא בעל חשיבות, טרם הוקצב לנושא התקציב הראוי להתמודד עם התרחישים במקרה של אסון טבע".

שר הפנים, אופיר פז-פינס, אמר כי "שר האוצר חייב לשריין מיליארד ש"ח בתקציב 2006 לצורך חיזוקם של בתי הספר, ויש לייצר תמריצים כלכלים בסקטור הפרטי לחיזוק בתים באזורים בסיכון רב. פעילות ממזערת נזקים היום תמנע את ועדת החקירה של מחר".

אלי רונן, מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, אשר עומד בראש ועדת המנכ"לים ליישום תמ"א-38, הציג כי יש להשקיע סה"כ כולל של למעלה מ-10 מיליארד ש"ח במוסדות החינוך על-מנת למגן אותם מפני רעידות אדמה. לדבריו, ההערכה היא שהעלות השנתית הדרושה לטיפול ברעידות אדמה נעמדת בכ-5 מיליון ש"ח.
חזרה לעמוד קודם
ראשי
חוקים ותקנות
פורום בטיחות
חקירת תאונות
חידושים
אתרי בטיחות
ספקים
הורדת קבצים
צור קשר
מספר הכניסות שהיו באתר 175745 כל הזכויות שמורות ©האתר נבנה על ידי אפריקום מערכות